Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

Czarzasty: Popieram powstanie komisji ds. VAT

dodano 2017-09-19 09:50 w kategorii: Informacje

- Komisje śledcze zwykle są takim forum gryzienia się buldogów politycznych, sam zresztą takim buldogiem swego czasu byłem, tak więc dobrze to pamiętam – stwierdził Włodzimierz Czarzasty odpowiadając na pytanie o zasadność powstania komisji ds. VAT.
 
Przewodniczący SLD w programie „Minęła 20” zadeklarował, iż „popiera powstanie komisji ds. wyłudzeń VAT”, ponieważ dane przedstawione przez jedną z czterech największych firm konsultingowych, a dotyczące niepłacenia podatku VAT w Polsce, są zatrważające.  - W roku 2007 luka vatowska wynosiła 7 mld, a w 2015 już 50,4 mld zł. Łącznie daje kwotę 262 mld na przestrzeni 2008 – 2015 - cytował raport Czarzasty. - Są to przerażające kwoty i bez względu na to jakie jest podejście państwa, czy bardziej liberalne, czy mniej liberalne, to w ramach tych kwot masę było złodziejstwa – podkreślił.  
 
- W 2008 r. roku uchwalono ustawę zmniejszającą sankcję za przestępstwa vatowskie i za tą ustawą głosowała pani Beata Szydło – przypomniał lider Sojuszu - W kwestii VAT należy po prostu eliminować proste złodziejstwo – dodał. 
 
Oglądaj cały program "Minęła Dwudziesta" z udziałem Włodzimierza Czarzastego, kliknij tu


Komentarze

Wydarzenia

 • Gawkowski: Chwila prawdy dla lewicy i dla ruchów społecznych

  wczoraj o 10:58

  - Cieszę się z inicjatywy Barbary Nowackiej. Włodzimierz Czarzasty już po kilku minutach zareagował i zapowiedział nasz udział – oświadczył Krzysztof Gawkowski w programie „Tak Jest”, komentując propozycje spotkania ludzi lewicy w Polsce, w celu budowy wspólnego politycznego frontu. czytaj więcej»

 • Czarzasty: Bez wahania zagłosowałbym za projektem Ratujmy Kobiety

  wczoraj o 10:20

  Przewodniczący SLD pytany w Radiu RMF FM, czy zagłosowałby za projektem #RatujmyKobiety, odpowiedział, że „bez wahania”. czytaj więcej»

 • Senyszyn: Podziemie aborcyjne nie chce liberalizacji prawa do przerywania ciąży

  wczoraj o 10:03

  - Kobiety manifestowały spontanicznie, ponieważ dostrzegły, iż ich prawa są ograniczane. W debacie widać hipokryzję tzw. działaczy pro-life. Walka w Sejmie toczy się o zakazanie kilkuset legalnych aborcji rocznie, a w Polsce i poza granicami kraju Polki dokonują około 150 000 aborcji rocznie – przypczytaj więcej»

 • Kulasek: W Polsce nie ma opozycji parlamentarnej

  przedwczoraj o 16:16

  - Od zawsze wspieram Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, uważam że jest to jedna z nielicznych inicjatyw, która bardziej łączy Polaków niż dzieli, chociaż obecnie rządzący próbują ją obrzydzić – powiedział Marcin Kulasek. - Jako SLD byliśmy członkami komitetu „Ratujmy Kobiety” i zbieraliśmy wraz zczytaj więcej»

 • Czarzasty: PO konsekwentnie popełnia błędy

  przedwczoraj o 12:39

  - Żadnej krwi żeśmy nie poczuli. Natomiast patrzę z zadziwieniem na to, co robi z tym błędem w Sejmie Platforma i Nowoczesna, ponieważ brną w jakąś niesłychaną sytuację – skomentował zamieszanie wokół głosowania przez Sejm nad obywatelskim projektem „Ratujmy Kobiety 2017” Włodzimierz Czarzasty.czytaj więcej»

 • SLD DO RAZEM: DOGADAJMY SIĘ

  przedwczoraj o 12:10

  - Jesteśmy jedyną partią, która w zeszłym roku wzięła udział w aż trzech wielkich zbiórkach podpisów pod obywatelskimi projektami: pod referendum dot. reformy edukacji, pod projektem Ratujmy Kobiety oraz pod projektem Federacji Stowarzyszeń Służb Mundurowych dotyczącym cofnięcia zmian w ustawie o zaczytaj więcej»

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.